Menu

Blog - Wnętrza

Blog - Wnętrza

Jak powiększyć optycznie niewielkie pomieszczenia?

blogwnetrza

Coraz więcej z nas wynajmuje mieszkania - nawet niewielkie mieszkanko jest jednak “własnym kątem”. Jak sprawić, aby wynajmowane czy kupione mieszkanie o niewielkim metrażu stało się przytulniejsze? Czy możliwe jest takie urządzenie przestrzeni, aby wydawało się ono większe i przestronniejsze? Gdzie szukać inspiracji? Z pewnością wiele pomysłów znajdziemy w licznych katalogach wnętrzarskich - to istna skarbnica pomysłów! Jak skutecznie zaaranżować niewielkie mieszkanie? Oto kilka porad!

 

  • Gra kolorami - z pewnością to najważniejsze zagadnienie. Odpowiednio dobrane kolory skutecznie pomogą na powiększenie pomieszczenia. Konieczne jest wykorzystywanie jasnych, pastelowych kolorów, najlepiej takich, które w swoim składzie zawierają odbijające światło drobinki. Dzięki temu zabiegowi możliwe stanie się rozjaśnienie nawet najmniejszego pomieszczenia, takiego jak przedpokój, gdzie oświetlenie daje wyłącznie sztuczne światło. Jasne kolory pozwolą również uzyskać poczucie przestrzeni w pokojach. Warto wykorzystać ten “trik” również w kuchniach. W przypadku wykorzystania tapet zdecydowanie odradza się wybieranie tapet o nieregularnych nadrukach. Wzory sprawią, iż pomieszczenie stanie się mniejsze. Pamiętajmy - gładka tapeta jest najlepsza!

  • Odpowiednie oświetlenie - oświetlenie niewielkiego mieszkania sprawi, iż również po zmroku będzie ono znacznie bardziej przestronne. Wykorzystajmy przede wszystkim oświetlenie punktowe. Lampy umieszczajmy w miejscach, gdzie lubimy siadać i np. czytać. Powinny się one znaleźć obowiązkowo w sypialni na stolikach nocnych oraz w pokoju gościnnym, w pobliżu stolika kawowego.

  • Jasne meble - jasne meble również pomogą w powiększaniu niewielkich pomieszczeń. Warto postawić na meble o gładkich powierzchniach, które również będą odbijać światło. Meble nie powinny być duże - to oczywiście również wpłynie na “obciążenie” pomieszczenia.

  • Lustra - lustra to idealne rozwiązanie dla każdego pomieszczenia - nie tylko sypialni czy przedpokoju, ale również salonu. Odpowiednio ustawione może stanowić nie tylko skuteczną ozdobę, ale i element zwiększający optycznie przestrzeń.

  • Mała ilość bibelotów - niestety, duża ilość gadżetów ozdobnych na półkach czy stołach sprawia, iż pokój czy sypialnia stają się mocno “przytłoczone”. Należy unikać tego zagrożenia poprzez eliminowanie zbędnych ozdób.

  • Brak zasłon - to ciekawe rozwiązanie, szczególnie dla bloków. Wiele osób klasycznie stosuje firany oraz zasłony, całkowicie niepotrzebnie Wykorzystując zwykłe rolety możliwe jest nadanie oknom lekkości oraz większa przestrzeń.

 

© Blog - Wnętrza
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci