Menu

Blog - Wnętrza

Blog - Wnętrza

Niewielki pokój do pracy

blogwnetrza

Coraz więcej z nas pracuje w domu - wynika to nie tylko z coraz większej ilości obowiązków, jak również z faktu, iż wiele osób podejmuje pracę zdalną, właśnie z domu. Sytuacja ta wymaga urządzenia sobie odpowiedniego miejsca pracy, dopasowanego do naszych indywidualnych potrze. Wbrew pozorom nie musi być to osobny pokój, gdyż nawet niewielki stolik w kącie pokoju okaże się przydatny. kiedy jednak mamy do dyspozycji osobne pomieszczenie warto odpowiednio wykorzystać. O czym należy pamiętać?

 

  • Odpowiednio dobrany stół - stół to podstawa - to na nim leżeć będzie komputer, książki, dokumenty. Warto zwrócić uwagę na jego wysokość oraz wykonanie. oczywiście stół powinien być dopasowany do stylistyki całego pokoju. Wiele osób pragnie, aby stół mógł być składany - są i tego rodzaju instalacje. Biurko powinno być również ustawiane w pobliżu okna, biorąc również pod uwagę to, którą ręką piszemy.

  • wygodne krzesło - odpowiednio dobrane krzesło to przede wszystkim kwestia wygody i zdrowia. niezwykle ważne jest, aby krzesło było ustawione na dobrej wysokości - dzięki temu nawet wielogodzinna praca nie będzie dla nas problemem. Warto wybrać krzesło, które posiada odpowiednio profilowane siedzisko oraz oparcie.

  • oświetlenie - niezwykle istotnym punktem biura jest jego oświetlenie. Warto postawić na kilka źródeł świata. Przede wszystkim konieczne będzie światło umieszczone na suficie, dające jasność równomiernie w każdym zakamarku umieszczenia Inne źródła światła powinny zostać rozmieszczone punktowo. Obowiązkowo jedna lampa o jasnym świetle powinna znaleźć się na biurku, umożliwiając wielogodzinne czytanie, pisanie czy rysowanie.

  • przybory pod ręką - wiele osób korzysta z klasycznych przyborów biurowych. Warto aby zawsze były pod ręką Konieczne okaże się kupienie specjalistycznego pojemnika na dokumenty, ryz papier, również przyborników zawierających niezbędne przybory, taki jak taśma klejąca, zakreślacze, ołówki, karteczki samoprzylepne i wiele innych.

  • tablica korkowa lub magnetyczna - tablica okaże się niezbędna, kiedy masz wiele drobnych spraw do wykonania. nie pozwoli zapomnieć o istotnych wydarzeniach, pozwoli na zanotowanie numeru telefonu jak również pozwoli na przypięcie zdjęcia bliskich.

 

Odpowiednio urządzone biuro powinno posiadać również wiele miejsca na książki i dokumenty - w tym celu konieczne okaże się zamontowanie odpowiednio dużego regału książkowego lub też stworzenie półek na segregatory z dokumentami. Dużą ilość papierów przechowywać można również w ozdobnych, dopasowanych do wnętrza pudłach.

 

 

© Blog - Wnętrza
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci