Menu

Blog - Wnętrza

Blog - Wnętrza

Oryginalne półki w mieszkaniu

blogwnetrza

Przechowywanie na półkach nie wychodzi z mody: więcej - półki zaskakują swoją innowacyjnością oraz możliwościami instalacji. Na szczęście obecnie projektanci stawiają przede wszystkim na oryginalność - półki zaskakują nie tylko swoim kształtem, ale i sposobem montażu. Dzięki nim nasze mieszkanie może stać się naprawdę piękne oraz eleganckie. Półki mogą służyć nie tylko do przechowywania drobnych przedmiotów, ale również książek, czy nawet ubrań. jakie półki wybierać? Jak je instalować?

 

Półki w pokojach gościnnych i salonach

Wiele osób uważa, iż instalowanie pólek w pokojach przeznaczonych do przyjmowania gości nie jest dobrym rozwiązaniem. Z drugiej strony jednak wielokrotnie zdarza się, iż ten sam pokój służy nam jako pokój dzienny, dlaczego więc odmówić sobie powieszenia na ścianie eleganckich i funkcjonalnych pólek? istnieje wiele oryginalnych projektów ułożenia półek na książki, które przypominają np. drzewo. Takie rozwiązanie to strzał w dziesiątkę, szczególnie dla miłośników książek oraz ciekawych aranżacji mieszkania. Półki okażą się również doskonałym rozwiązaniem kiedy pragniemy stworzyć galerię zdjęć naszej rodziny. Półki okażą się również pomocne przy eksponowaniu kolekcji, np. porcelany.

 

Półki w kuchni!

Idealnie zaopatrzona kuchnia to taka, w której nie brakuje przypraw, smakowitych dodatków oraz licznych naczyń wspomagających codzienne przygotowanie pysznych potraw. Dopasowanie półek do kuchni nie jest prostą sprawą, ale wystarczy zainspirować się katalogami wnętrzarskimi, aby znaleźć coś dla siebie. Z pewnością ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem będzie zastosowanie długich, metalowych szyn, na których podwiesić można pojemniki z przyprawami, jak również pojemniki ze sztućcami czy nawet niewielkie doniczki z roślinami takimi jak zioła. Półki w kuchni mogą służyć również do przechowywania książek kucharskich - to idealne miejsce da nich. Z pewnością kiedy będą pod ręką znacznie chętniej będziemy przystępować do eksperymentowania w kuchni.

 

Półki w łazienkach

Łazienki zazwyczaj nie są dużymi pomieszczeniami, dlatego też wykorzystanie półek okaże się strzałem w dziesiątkę. Półki można umieszczać wprost na ścianach, jak i wykorzystywać gotowe regały (wąskie, lecz wysokie), jak również samodzielnie umieszczać półki w konkretnych miejscach. Półki łazienkowe mogą służyć do przechowywania kosmetyków, produktów higienicznych, jak również leków czy nawet ręczników.

 

Półki w przedpokojach

Przedpokoje to miejsca raczej ciemne i niewielkie - półki mogą być wykorzystane przede wszystkim jako miejsce na buty, ale również na drobiazgi takie jak apaszki czy szaliki.

 

 

© Blog - Wnętrza
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci