Menu

Blog - Wnętrza

Blog - Wnętrza

Przechowywanie drobiazgów w mieszkaniu

blogwnetrza

Przechowywanie niewielkich drobiazgów, dokumentów czy ubrań sezonowych możne okazać się problematyczne, szczególnie w niewielkich mieszkaniach. Warto wykorzystać sprawdzone metody przechowywania i nie zagracać swojej życiowej przestrzeni. Aktualnie wiele pism branżowych podpowiada, jak nie tylko ukryć zbędne na co dzień przedmioty, ale jednocześnie urozmaicić przestrzeń wokół nas. jakie produkty wybrać, aby skutecznie zorganizować własne mieszkanie czy dom? Jak przechowywać konkretne przedmioty?

 

  • Dokumenty - każdy z nas posiada wiele dokumentów, które należy przetrzymywać przez kilka lat. mogą być to rachunki, dokumenty związane z pracą czy szkołą i wiele innych. Warto odpowiednio je zabezpieczyć i schować w taki sposób, aby nie nawilgły czy też nie potargały się. Pierwszym krokiem będzie umieszczenie ich w przezroczystych foliach. Folie te posiadają dziurki na swoich grzbietach, aby łatwo można było wsunąć je do skoroszytów czy też segregatorów. Jeśli jednak nie chcemy urządzać biura we własnym domu, postawmy na kartonowe segregatory stojące, które można umieścić np. na dnie szafy. Taki sposób przechowywania pozwoli zachować kształt dokumentów oraz z pewnością zabezpieczy je przed wilgocią.

  • zabawki - wielu rodziców posiada problem z rozrzuconymi przez dziecko zabawkami. Aby uporządkować ten chaos, nie trzeba wiele - pomocne okażą się wiklinowe czy kolorowe kosze na zabawki, które z powodzeniem można przetrzymywać w kącie pokoju dziecięcego czy nawet schować je po skończonej zabawie do szafy! tego rodzaju rozwiązanie uczy również dzieci porządku.

  • pościel - zazwyczaj pościel przetrzymuje się w komorach znajdujących się pod wersalkami czy też kanapami. Wielokrotnie jednak zdarza się, iż pościeli jest znacznie więcej. Co wtedy? Z pewnością ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się wielkie kosze wiklinowe, dopasowane kolorystycznie do wystroju mieszkania. nie tylko ozdobią pomieszczenie, ale również pozwolą w ciekawy sposób rozwiązać problem nadprogramowego “bagażu: w mieszkaniu”.

  • porcelana - wiele osób pragnie co jakiś czas wykorzystywać elegancką zastawę, jednak jej przechowywanie na co dzień może okazać się problematyczne. Rozwiązaniem może okazać się włożenie jej do odpowiednio wyściełanego pudełka ozdobnego i umieszczenie na szafie czy też półce.

  • ubrania - przechowywanie ubrań to zdecydowanie problematyczna kwestia, szczególnie w rodzinach, gdzie jest więcej domowników oraz mieszkaniach, gdzie brak na ubrania miejsca. Klasyczne szafy warto wyposażyć w dodatkowe, wiszące pojemniki na bieliznę czy też skarpetki - dzięki temu skutecznie zwolni się miejsce w szufladach. Oryginalną ozdoba okażą się również rydwany na żakiety, kurtki oraz bluzki.

 

© Blog - Wnętrza
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci