Menu

Blog - Wnętrza

Blog - Wnętrza

Sypialnia Twoich marzeń

blogwnetrza

Sypialnia to miejsce, gdzie przede wszystkim odpoczywamy po długim i męczącym dniu, ale również czytamy, relaksujemy się, posiadamy swoje garderoby. Sypialnia powinna być komfortowa, solidnie wyposażona oraz dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. Czy możliwe jest stworzenie sypialni idealnej, odpowiedniej zarówno do długiego snu oraz relaksu? Tak! Wystarczy tylko wcześniej stworzyć jej odpowiedni plan! O czym pamiętać projektując sypialnię swoich marzeń? Oto kilka podpowiedzi!

 

 • stonowane kolory - pomimo iż wiele osób uważa, iż pastele oraz stonowane kolory są mdłe, warto przemyśleć, czy nie będzie to najlepsze rozwiązanie dla naszej sypialni. Przede wszystkim a to być miejsce, gdzie z łatwością będziemy zasypiać - w tym wypadku jest konieczne więc dobranie kolorów, od których nie dostaniemy oczopląsu. To samo tyczy się oczywiście samych mebli - powinny być ona utrzymane w jasnych kolorach.

 • wygodne łóżko - łóżko to podstawa odpowiedniego wypoczynku. Zadbajmy o to, aby było jednak nie tylko wygodne, ale i pasujące do wystroju wnętrza. Wiele osób stawia na klasyczne łózka oparte na drewnianych ramach - to dobre rozwiązanie, szczególnie w dużych, przestronnych sypialniach. W nieco mniejszych pomieszczeniach znacznie lepiej sprawdzą się inne konstrukcje, dające wizualne poczucie lekkości.

 • oświetlenie - odpowiednie oświetlenie sypialni powinno obejmować oświetlenie punktowe. Światło powinno znajdować się oczywiście na suficie, jednak najczęściej wykorzystywanymi punktami oświetleniowymi będą niewielkie lampki nocne umieszczone na niewielkich stolikach. Powinny one dawać delikatne, ciepłe światło.

 • meble - dopasowanie mebli do sypialni możne okazać się problematyczne, szczególnie, kiedy mają one służyć również jako garderoba. Szukajmy szaf wnękowych oraz komód, na których również można cokolwiek postawić. Dzięki wykorzystaniu dużych szaf możliwe będzie schowanie dużej ilości ubrań, jak również grubszą pościel.

 • lustro - lustro w sypialni może pełnić podwójną rolę. Przede wszystkim jeśli sypialnia jest naszą garderobą to z pewnością zapragniemy przeglądać się w nim każdego ranka w celu oceny naszego wyglądu. Lustro może być jednak wykorzystane również jako sprytna ozdoba, która pozwoli na optyczne powiększenie naszej sypialni. Lustro może pełnić również rolę pięknej ozdoby!

 • odpowiednia aranżacja okien - niewiele osób zwraca uwagę na ten aspekt, a okazuje się, że odpowiednia aranżacja okna może optycznie przytłoczyć lub też powiększyć pomieszczenie. Warto zrezygnować z ciężkich kurtyn w małych sypialniach. Wykorzystajmy za to eleganckie rolety.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
 • Gość: [http: italmeble.pl oferta sypialnia ] *.ksiezyc.pl

  W sypialni powinny się znaleźć nie tylko odpowiednio dopasowane meble, ale warto też zadbać o delikatne dekoracje w dopasowanej kolorystyce.

 • jolajolanta

  bardzo ładne wnętrze :) podobają mi się drewniane motywy, buduje właśnie dom kanadyjski i takie wnętrza by się zdecydowanie sprawdziły :)

© Blog - Wnętrza
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci