Menu

Blog - Wnętrza

Blog - Wnętrza

Wykorzystanie palet w mieszkaniu

blogwnetrza

Palety od dawna kojarzone były wyłącznie z przesyłaniem dużych transportów. od niedawna jednak zdobywają one wielkie uznanie, nie tylko jako meble ogrodowe, ale również meble do wykorzystania w pomieszczeniach. Palety są idealne ze względu na ich koszt, ale przede wszystkim wysoką trwałość: oryginalnie miały być one przeznaczone do przenoszenia dużych gabarytów. Z tego też powodu znalazły zastosowanie jako łóżka czy stoliki. Jak kreatywnie wykorzystać palety w nowoczesnych mieszkaniach i nadać im oryginalnego charakteru? oto kilka przydatnych wskazówek dla każdego miłośnika ciekawego designu.

 

  • łóżka - łózka z palet to rozwiązanie stosowane zarówno przez singli, jak i pary. Odpowiednio dobrana paleta pozwala nie tylko na stworzenie wygodnego łózka, ale i dodatkowej półeczki, która może służyć np. do przechowywania ulubionych gazet czy książek. łóżka z palet można podświetlić od dołu przy pomocy niewielkich lampek.

  • stoliki - oryginalny stół z palety znaleźć można w większości autorskich galerii znanych projektantów. Stoliki przygotowywane są niezwykle precyzyjnie - przede wszystkim drewno jest heblowane i powlekane odpowiednim lakierem. Druga istotna sprawa to dołączenie kółek, które umożliwią przemieszczanie mebla. na koniec warto wykorzystać również taflę odpowiednio ciętego szkła, który kładziemy na górę stolika.

  • zestawy ogrodowe - palety najchętniej wykorzystywane są właśnie w ogrodach - są nie tylko trwałe, ale i nietuzinkowe Stworzenie zestawu ogrodowego z palet wymaga nieco czasu oraz odpowiednich narzędzi, które z pewnością każdy z nas osiada w domu. Efekt warto wykończyć poprzez wykonanie poduszek oraz siedzisk. Konieczne jest wykonanie ich z trwałych materiałów, odpornych na wnikanie brudu. Co niezwykle istotne, meble z palet są wyjątkowo odporne na zmienne warunki atmosferyczne: opady, zmiany temperatur. Warto jednak odpowiednio zabezpieczyć je konkretnym preparatem do drewna.

  • półki - tworzenie półek z palet wymaga nieco więcej umiejętności, jednak efekt może zaskoczyć każdego. Są one nie tylko trwałe, ale i efektowne - z pewnością skutecznie ozdobią każde wnętrze i nadadzą mu wyjątkowego charakteru.

  • kwietniki - co niezwykle ciekawe, palety mogą zostać wykorzystane jako niewielkie kwietniki oraz rozsadniki da małych sadzonek. W tym celu należy zastosować dodatkowo sporą ilość ziemi, a na samej palecie podpisać kolejne rośliny. Palety mogą w ten sposób być wykorzystywane również w mieszkaniach!

 

Palety znajdziemy przede wszystkim w skupach. Gotowe meble są tworzone przez specjalne firmy oraz indywidualnych twórców.

© Blog - Wnętrza
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci